Očekávané události 11. června 2020

Očekávané události 11. června 2020
11. června 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí pro čtvrtek. 11. června 2020:

V lednickém zámku se setkají předsedové vlád visegrádské skupiny. Premiéři budou diskutovat o víceletém finančním rámci na dalších sedm let, o otevírání hranic, obnově turistického ruchu nebo o situaci v oblasti migrace.

V Senátu České republiky se dnes uskuteční vyhlášení ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic 2020, kterou získal učitel náboženské a etické výchovy Pavel Motyčka z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. 

Katolická církev si připomíná slavnost Těla a krve Páně, aby zdůraznila a oslavila přítomnost Ježíše Krista v eucharistii. Na Lomci u Vodňan bude v přírodě odsloužena mše slavnosti Božího Těla v duchu encykliky Laudato si.

Božítělovou posýpku, téměř zapomenutou křesťanskou tradici zdobení příbytků vysypávanými květinovými obrazci, uspořádá před svým sídlem Arcidiecézní muzeum v Olomouci.

Biskup Jan Vokál bude sloužit mši svatou u příležitosti slavnostního otevření denního stacionáře v Červeném Kostelci na Náchodsku.

V Olomouci se na konferenci věnované paliativní medicíně setkají odborníci z řad lékařů společně se zástupci hospicové péče.

Začíná online [onlajn] konference Matky a otcové vítáni, která reaguje jak na nová témata vyvolaná pandemií koronaviru, tak i na mnohé problémy doprovázející rodičovství v 21. století.

Zástupci města Brna veřejnost seznámí s aktuální situací kolem výstavby Janáčkova kulturního centra.

V Českých Budějovicích se začne ze speciálního betonu tisknout prototyp 3D tištěného domu s pracovním názvem Prvok.

A večer se uskuteční slavnostní předání cen v anketě Zlatá hokejka 2020, ve které se vyhlašují nejlepší čeští hokejisté.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony