Očekávané události 10. ledna 2019

10. ledna 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Přinášíme výběr z událostí očekávaných ve čtvrtek 10. ledna 2019:

V Bukurešti proběhne slavnostní zahájení rumunského předsednictví Evropské unie za účasti Evropské komise a jejího předsedy Jeana-Claudea Junckera.

Dnes má oficiálně začít další funkční období venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. Opozice ale vyzvala k protestům, neboť loňské prezidentské volby bojkotovala jako nedemokratické. Jejich výsledek neuznala ani řada zemí regionu Jižní Ameriky, Spojených států ani Evropské unie.

Stovky letů zruší německá letiště v Kolíně nad Rýnem/Bonnu, Stuttgartu a Düsseldorfu kvůli celodenní výstražné stávce bezpečnostního personálu. Protest se podle webových stránek letišť dotkne i některých spojů s Českem. Všem pasažérům letiště doporučují, aby si zkontrolovali, jestli jejich stroj skutečně odstartuje.

Členům sněmovního bezpečnostního výboru v České republice se představí nový policejní prezident Jan Švejdar. Poslanci také projednají mj. prosincové varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před zařízeními firem Huawei a ZTE. O tomto tématu bude dnes jednat i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) s čínským velvyslancem.

Soudní exekutor zahájí vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Zástupci centra i nadále odmítají budovu bývalé plicní kliniky opustit a na 9. hodinu svolali příznivce na nenásilný happening. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), která objekt vlastní, by podle nich měla od exekuce ustoupit a budovu by mohlo převzít město. Správa obojí odmítá.

Litomyšlská nemocnice slavnostně otevře budovu interního pavilonu, který bude sloužit pro pacienty jak interního oddělení tak i léčebny dlouhodobě nemocných. K otevření nového pavilonu, tentokrát oddělení péče o matku a dítě, dojde i ve Fakultní nemocnici Ostrava.

V Malé pevnosti Terezín v předsálí kina, bude dnes otevřena prostorová instalace Střední školy obchodu a služeb Teplice s názvem „Světlo a stíny“. Instalace je posledním počinem projektu Humanita, který si klade za cíl uctít památky obětí nacistické perzekuce za druhé světové války.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech proběhne ve 14 hodin poslední rozloučení s paterem Marcinem Dawidem Żelaznym, administrátorem tamní farnosti, který zemřel náhle, 28. prosince, ve věku 41 let.

V budově Českého rozhlasu Praha se v 17 hodin uskuteční představení knihy Příběhy Ježíškových vnoučat. Popisuje projekt Českého rozhlasu, který přináší splnění vánočních přání tisícům seniorů, jeho součástí v loňském roce byla i návštěva Proglasu.

Bez české účasti začíná mistrovství světa házenkářů. Hostí ho společně Neměcko a Dánsko.

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony