Očekávané události 10. června 2021

Očekávané události 10. června 2021
10. června 2021 Události Autor: Lucie Švestková

Nabízíme přehled událostí očekávaných ve čtvrtek 10. června 2021.

Ve Štrasburku končí plenární schůze Evropského parlamentu, který zveřejní výsledky včerejšího večerního hlasování o rezoluci kritizující střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

Americký prezident Joe Biden se na úvod své evropské cesty sejde s britským premiérem Borisem Johnsonem.

Kolem poledne bude možné pozorovat částečné zatmění Slunce.

Před českým velvyslanectvím v Berlíně budou protestovat proti výstavbě nového jaderného reaktoru v Dukovanech.

Prezident Miloš Zeman navštíví Rakousko.

Biskup Vojtěch Cikrle požehná litinovou sochu svaté Barbory, která bude dominovat raženému tramvajovému tunelu v Brně u Žabovřeské ulice. Jedná se o druhý takový počin. Podobizna světice už stojí u podzemního úseku nové trati do bohunického kampusu.

Spisovatel Milan Kundera převezme v zastoupení překladatelky svého díla do češtiny Anny Kareninové Cenu Franze Kafky. Poté obdrží insignie rytíře Řádu umění a literatury od francouzského velvyslance v Praze Alexise Dutertra.

Vyhlášeni budou laureáti ceny pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic. Do finále s podtitulem ´Nezapomeňte se připojit´ postoupilo jedenáct učitelů. Ocenění předají ministr školství Robert Plaga a senátoři Jiří Drahoš a Jiří Růžička.

Muzeum města Brna představí nejstarší dochovaný reportážní snímek. Jde o originál daguerrotypie Bedřicha Franze slavnosti Božího těla v Brně na Zelném trhu pořízené 10. června roku 1841.

Filharmonie Brno po osmi měsících odehraje první veřejný koncert v domovském městě. Na nádvoří Besedního domu zahraje program složený ze symfonických tanců.

Věřící z Církve československé husitské se v Husově sboru na pražských Vinohradech naposledy rozloučí s farářem Zdeňkem Svobodou.

V Lánech na Kladensku začne panelová výstava ke 100. výročí zakoupení lánského zámku pro prezidenta republiky a ke 100. výročí ke spolupráci Tomáše Garrigua Masaryka s Josiphem Plečnikem.

Pamětní deska připomene v České Kamenici na Děčínsku německý hřbitov. Budou také uloženy ostatky Němců nalezených při rekonstrukci parku u Preidlovy hrobky na novém hřbitově.

Křesťanský ekumenický web pro mládež Signály.cz pokračuje v cyklu vzdělávacích seminářů. Dnes v 16 hodin nabídne online setkání s plzeňským biskupem Tomášem Holubem o tom, jak vést rozhovor s Bohem. 

Tenistka Barbora Krejčíková odehraje semifinálový zápas ve dvouhře na turnaji French Open s Marii Sakkariovou z Řecka.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony