Očekávané události 1. 2. 2021

Očekávané události 1. 2. 2021
1. února 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí prvního únorového dne:

Jarní prázdniny začínají školákům z pěti okresů Vysočiny, čtyř okresů v Libereckém kraji, třech okresech ve Středních Čechách a také v okresech Písek, Náchod a Bruntál.

Nově se každé tři dny namísto dosavadních pěti budou lidé moci nechat testovat pomocí antigenních testů.

Nové žádosti do pokračování programu COVID ubytování začíná od dnešního dne sbírat Ministerstvo pro místní rozvoj. Příjem žádostí skončí 31. března

Účinnosti nabývá novela o ochraně zvířat proti týrání, která mimo jiné zvyšuje pokuty za týrání zvířat a zakazuje drezuru některých zvířat v cirkusech.

Začíná Virtual Charity Run 2021, charitativní závod na podporu zdravotníků oddělení ARO Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Charitativní závod potrvá do 14. února.

Británie má oficiálně požádat o připojení k nové asijsko-pacifické dohodě o volném obchodu nazvané Komplexní a progresivní dohoda pro transpacifické partnerství.

A Barmská armáda vyhlásila v zemi výjimečný stav poté, co zadržela šéfku vlády Do Aun Schan Su Ťij, prezidenta Win Myina a některé další politiky.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert Es-dur pro klarinet a orchestr op. 36 - Rondo; Autor: Kramář František Vincenc; Dirigent: Caeyers Jan; Sóla: Boeykens Walter - klarinet; Soubor: Nový belgický komorní orchestr
12:40Střípek poezie
12:45Hudební siesta – 2. část
13:30Knihovnička
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Nedělní pohádka
14:21Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony