Nuncius Balvo: "Pozvěme Krista do našich životů."

Nuncius Balvo: "Pozvěme Krista do našich životů."
7. prosince 2018 Události Autor: Alžběta Havlová

Nový apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo považuje za jeden ze svých dlouhodobých úkolů jednání o smlouvě mezi Českem a Vatikánem. Pracovat na ní chce společně s českou katolickou církví. Česko je jednou z posledních zemí Evropy, která nemá vztahy se Svatým stolcem upravené dohodou.

Balvo na dnešním brífingu také dodal, že během svého života žil na všech kontinentech a poznal tak církev a její malé kulturní rozdíly z mnoha stran. Jednu věc si ale během svých cest uvědomil - jsme jednotou, která existuje navzdory a zároveň v důsledku rozmanitosti různých kultur:  

"Zvlášť teď před Vánoci bych si přál, abychom pozvali živého Krista do našich životů. Nechovat se jako bychom žili před dvěma tisíci lety, ani se tolik nesoustředit na to, jaké to bude, až přijde konec světa, ale žít přítomností a dělat co nejvíce pro to, abychom mohli žít tu radostnou křesťanskou zvěst."

 

Charles Daniel Balvo

Nuncius Charles Daniel Balvo v Česku strávil již několik let. I díky tomu tak byl schopný pozdravit posluchače Radia Proglas v našem jazyce:

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony