Německá biskupská konference: G8 musí přejít k činům

7. června 2007 Události Autor: Filip Breindl

Katolický episkopát SRN adresoval otevřený dopis účastníkům summitu skupiny G8 v německém Heiligendammu.

Průmyslově nejvyspělejší státy světa nesmějí pustit ze zřetele podporu chudých zemí a více by se měly soustředit také na ekologická témata. Účastníkům vrcholné schůzky v německém Heiligendammu to vzkázali němečtí katoličtí biskupové. Podle nich by představitelé USA, Japonska, Německa, Velké Británie, Francie, Itálie, Kanady a Ruska přejít "od slov k činům." Právě velmoci nesou zásadní odpovědnost za to, zda se v příštích letech podaří napomoci odstranit následky chudoby nebo předejít klimatickým změnám, uvádí otevřený dopis německé biskupské konference.

Na účastníky summitu v Heiligendammu se obrátil také papež Benedikt XVI. Vzkázal jim, aby neustupovali od slibů zvýšit pomoc rozvojovým zemím. Ze zákulisí vrcholné schůzky totiž zaznívalo, že některé státy G8 chtějí pomoc třetímu světu zredukovat.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert č. 5 F-dur pro varhany a komorní orchestr - Andante; Autor: Corrette Michel; Dirigent: Warchal Bohdan; Sóla: Michalko Ján Vladimír - varhany, Warchal Bohdan - housle; Soubor: Slovenský komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony