Nejen požehnání budoucím obyvatelům města ukryli Benešovští do vršku kostela

Nejen požehnání budoucím obyvatelům města ukryli Benešovští do vršku kostela
8. července 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Kostel sv. Anny v Benešově bude po dokončení opravy střechy ukrývat nové vzkazy příštím generacím. K původním dokumentům a mincím vloženým kdysi do makovice věže přibydou současná platidla, pamětní listiny od farnosti a radnice nebo třeba respirátor FFP2 s popiskem "módní doplněk roku 2021". 

Benešovský farář Marcel Timko Proglasu vysvětlil, co dalšího bude obsahovat: „Do časové kapsle jsme dali takový sumář, který zahrnuje informaci o našich časech, o tom jak je vnímáme a reflektujeme v roce, kdy slavíme 1100 let od mučednické smrti sv. Ludmily. Povedlo se nám dokončit opravu střešního pláště kostela sv. Anny na Masarykově náměstí v Benešově. Celková oprava nás vyšla zhruba na šest milionů korun, takže je tam velké poděkování hlavně městu Benešov, protože nám velmi významně pomohlo dvěma miliony korun. Pak je tam poděkování všem štědrým dobrodincům, kteří na účet veřejné sbírky přispěli něco přes 750 tisíc korun. Zbylé prostředky jsme dali dohromady spolu s arcibiskupstvím pražským. Na závěr jsem tam připojil ještě požehnání české zemi, městu Benešov a všem dobrodincům a občanům města.
Makovici spolu s opraveným křížem vrátí dělníci na vrchol kostela v pátek. Práce na obnově kostela tím ale nekončí, do budoucna bude nutné hlavně vyměnit elektroinstalaci, která je podle P. Timka v havarijním stavu. Barokní chrám pochází z počátku 18. století, kdy vznikl spolu s piaristickou kolejí. V jejím ambitu je volně přístupná stálá expozice seznamující s působením piaristů v Benešově.

Foto: Petr1888, CC-BY-SA 4.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony