Neděle Božího slova 2023 a její očekávané události

Neděle Božího slova 2023 a její očekávané události
22. ledna 2023 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

V pražské svatovítské katedrále odslouží arcibiskup Jan Graubner od 10 hodin mši za vlast, přenášet ji bude Česká televize. V transeptu chrámu budou při bohoslužbě vystaveny české korunovační klenoty a u oltáře lebka svatého Václava. 

Papež František bude dopoledne ve Svatopetrské bazilice předsedat mši u příležitosti neděle Božího slova. Jejím mottem jsou letos slova z prvního Janova listu: „Co jsme viděli a slyšeli, zvěstujeme i vám“. V českých a moravských kostelích proběhne z podnětu České biskupské konference sbírka ve prospěch biblického apoštolátu. Výtěžek si mezi sebe rozdělí České katolické biblické dílo a Česká biblická společnost.

Bohoslužbu v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů celebruje v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla dómský farář Tomáš Koumal.

Místní skupina České křesťanské akademie pořádá na faře v Českém Těšíně divadelní představení Jana Horáka František blázen. Příběh o svatém showmanovi.

V Hradci Králové začne Olympiáda dětí a mládeže. Předcházet jí bude dopolední Konference na podporu sportování mládeže s názvem Je sport důležitý pro společnost?

Jihlava nabízí bezplatné prezentační jízdy na nových trolejbusových linkách, které přibyly díky prodloužení trolejového vedení skoro o šest kilometrů.

Francouzská a německá vláda budou spolu jednat u příležitosti 60 let od podpisu Elysejské smlouvy o spolupráci obou zemí. Francouzský prezident Emmanuel Macron přijme německého kancléře Olafa Scholze.