"Nebojte se žít v tichu," nabádal papež studenty

"Nebojte se žít v tichu," nabádal papež studenty
13. dubna 2019 Události Autor: Hana Strašáková

Papež František u příležitosti jubilejního roku sv. Alojze přijal na sobotní audienci středoškoláky. Světce jim představil jako vzor pravé lásky, která si díky poslouchání vlastního svědomí zachovává cudnost a věrnost.

Papež František vstoupil do auly Pavla VI. zaplněné mladými lidmi s radostným úsměvem. Ke studentům římského Viscontiho lycea promluvil o důležitosti soudržnosti, vztazích mezi vychovateli, rodiči a dobrovolníky. Upozornil je také na důležitost kolektivu, který si zakládá na svobodě, čestném hledání pravdy, spravedlnosti a solidarity. Mladým také doporučil, aby si uměli najít chvíli ticha a aby se nestali otroky mobilních telefonů. „Mobil je velký pokrok, velký pomocník, ale když se staneš jeho otrokem, ztrácíš svobodu. Komunikovat je krásné, ale hrozí, že se tato komunikaci redukuje na pouhé kontakty. Ale život je komunikace, ne pouhé kontakty,“ varoval studenty.

Zvláště se ve své promluvě věnoval osobnosti sv. Aloise, jehož život se spojuje právě s budovou školy v centru Říma a letos slavíme 450 let od jeho narození. Mluvil o něm jako o vzoru opravdové lásky, která je čistá a svobodná a díky poslechu vlastního svědomí si zachovává cudnost a věrnost. „Nemějte strach z ticha. Například si pište vlastní deník, v tichu. Nebojte se potíží a suchopárnosti, které tento proces mohou tiše doprovázet. Ze začátku to možná bude nuda, ale poté, krok za krokem, když vstoupíš do sebe, v tichu, to už nuda není,“ motivoval František. Na závěr setkání se středoškoláky Svatý Otec všechny nabádal, aby se s rozhodností postavili každému projevu šikanování.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony