Národní týden manželství na Proglasu

13. února 2008 Události Autor: Filip Breindl

Zpravodajství sleduje akci, která má ve společnosti zvýšit prestiž tradiční rodiny - manželů a jejich společných dětí. Mezi organizace, které kampaň připravily, patří i křesťanská sdružení.

Proglas sleduje akce v rámci Národního týdne manželství, společné iniciativy neziskových organizací v ČR na podporu tradiční rodiny. Hovořili jsme například s prezidentkou Sítě mateřských center Rut Kolínskou nebo poslancem Tomášem Kvapilem, předsedou stálé sněmovní komise pro rodinu, která nad akcí převzala záštitu. Poslanec Kvapil v rozhovoru pro naše rádio uvedl, že považuje za důležité zlepšovat společenské klima vůči rodině a manželství například prostřednictvím etické výchovy. Právě o souhlas parlamentu s jejím zavedením chce usilovat.

Mezi organizacemi, které se k Národnímu týdnu manželství připojily, je i Asociace národních center pro rodinu - sdružuje jednotlivá centra v diecézích i Národní centrum pro rodinu při České biskupské konferenci, dále například Etické fórum ČR nebo Sdružení salesiánských spolupracovníků. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony