Namaluj svého anděla – salesiáni zvou k soutěži

Namaluj svého anděla – salesiáni zvou k soutěži
2. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Anděl s hendikepem – tak zní téma letošního ročníku výtvarné soutěže „Namaluj svého anděla“. Soutěž pořádá Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích. Své výtvory mohou přihlašovat děti v předškolním věku a žáci základních škol. Zapojit se mohou ale i dospělí.

Soutěží se ve třech kategoriích. V  první kategorii jsou děti předškolního věku, v druhé žáci prvního stupně a ve třetí kategorii žáci druhého stupně základních škol, studenti a dospělí. Obrázky mohou posílat ve formátu A4 nebo A3, nebo jakékoliv výrobky z jakéhokoliv materiálu. „Dokonce dostáváme keramické figurky, v loňském roce jsme dostali asi metr a půl velkého anděla, který nám zdobí naše prostory“, sdělila Proglasu Hana Machová z pořádající organizace. Obrázky a výrobky jsou po skončení soutěže věnovány nemocnicím, domovům důchodců a podobným zařízením.

Svá díla mohou soutěžící posílat nebo přinášet osobně do sídla Salesiánského střediska v Teplicích do 15. ledna 2019. Nejlepší výrobky budou oceněny výtvarnými potřebami.