Nadace sv. Františka posílá do Indie další humanitární pomoc

Nadace sv. Františka posílá do Indie další humanitární pomoc
26. července 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Kontejner s humanitární pomocí do Indie během dneška a zítřka vypraví brněnská Nadace svatého Františka z Assisi. Pomoc obsahuje především léčiva a zdravotnický materiál pro malomocné.

Humanitární pomoc misionářkám lásky nadace posílá už od roku 1999. „Tento kontejner je už 31. Jeho obsahem je zdravotnický materiál. Jsou to obvazy, léky, vitamíny, chirurgické rukavice, infuzní soupravy, injekční jehly a stříkačka a podpažní berle, které nám věnovali dárci. Za tuto pomoc jsou v Indii velmi vděční, protože ji pomáhá zachraňovat malomocné, o které pečují ve 44 střediscích po celé Indii. Jsou to většinou malomocní, potom umírající, opuštění, nemocní, postižení jak dospělí, tak děti“, řekla Proglasu spoluzakladatelka nadace Eva Štěpančíková tím, že indické řeholnice přijímají českou pomoc s vděčností.

Podpažní berle Nadaci sv. Františka z Assisi věnovala jihlavská, olomoucká a vyškovská charita, řeholní společnosti, domovy pro seniory, ale i žáci Cyrilometodějské církevní základní školy v Brně.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony