Na věčnost odešel profesor Milan Balabán

Na věčnost odešel profesor Milan Balabán
4. ledna 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Na věčnost dnes odešel jeden z nejvýznamnějších českých křesťanských filosofů profesor Milan Balabán. S odvoláním na evangelický portál Evangnet o tom informoval server Christnet.eu

Milan Balabán se narodil 3. září 1929 v Boratíně (dnešní Ukrajina), kde jeho otec působil jako duchovní Českobratrské církve evangelické mezi volyňskými Čechy. Po studiu na Komenského evangelické teologické bohoslovecké fakultě působil jako evangelický duchovní na řadě míst Česka a Moravy. Od padesátých let patřil k teologům Československé církve evangelické sdruženým ve společnosti Nová orientace, která kritizovala poměry v církvi i ve společnosti. Signatář Charty 77 a držitel státního vyznamenání za zásluhy o Českou republiku po revoluci působil jako profesor Starého zákona a religionistiky na Evangelické teologické fakultě v Praze.

Propagátor hebrejského myšlení a písemnictví a autor řady publikací, by se v září dožil 90. narozenin. Poslední rozloučení s profesorem Balabánem proběhne v pátek 11. ledna 2019 ve 14 hodin v evangelickém kostele v Přelouči.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony