Na Sněžku připutovalo na 500 poutníků

13. srpna 2018 Události Autor: Martin Weisbauer

Na naší nejvyšší hoře Sněžce proběhla v poledne 10. srpna 2018 tradiční svatovavřinecká poutní bohoslužba s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem a sousedním legnickým biskupem Stefanem Cichym.

Mši svaté předcházela pěší pouť s výstupem na Sněžku. I přes nepřízeň počasí, kvůli které nejezdila lanovka z Pece pod Sněžkou, se sešlo velké množství českých a polských poutníků. Při bohoslužbě a po ní zazněly několikrát prosby za ty, kteří v horách zemřeli, zvláště se vzpomínali členové horské služby. 

Více nám řekl jeden z organizátorů poutě otec Jiří Šlégr:

„Já jsem rád, že se ta letošní pouť na Sněžku vydařila, i když jsme zmokli. Možná tak celkem tři hodiny po cestě pršelo. Každý poutník měl možnost si vzít jeden, dva nebo i více kamínků. Každý kamínek znamenal to, za co chce tuto svoji pouť obětovat. Sešli jsme se ve Špindlerově Mlýně asi z 10 míst naší republiky a samozřejmě přicházeli i poutníci z polské strany, protože kaple sv. Vavřince nahoře už patří do Polska. Celkem se nás tam sešlo asi pět stovek. Svatý Vavřinec je patronem Krkonoš, všech horských vůdců, horské služby,i těch, co na horách pracují. Jsem rád, že se vytvořila pěkná parta, i když jsme se s mnohými lidmi viděli poprvé a že i ta společná túra, společná námaha, spojuje lidi dohromady a právě to přináší velké požehnání.“

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony