Na pronásledované křesťany upozornila konference v Praze

Na pronásledované křesťany upozornila konference v Praze
24. listopadu 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Mezinárodní konference s názvem Pronásledování pro víru...Jak mohu pomoci Já? proběhla v pražském Karolinu u příležitosti Iniciativy Červená středa. Uspořádala ji Ekumenická rada církví v České republice, Federace židovských obcí a Česká biskupská konference.

"Pronásledování za víru je bohužel na i počátku jedenadvacátého století, nebo jeho první čtvrtině na, můžeme říci, skoro všech kontinentech naší planety. Toto století je navíc symbolické tím, že hledáme to, čím se lišíme, místo toho, co nás spojuje. Měly by nás spojovat myšlenky humanity a tolerance vůči druhému, aby mohl každý z nás podle svého přesvědčení vyznávat víru, kterou cítíme vnitřně, aniž bysme jinou víru potlačovali," upozornil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima na úvod konference, která začala v prostorách Karolina krátce po poledni. Mezi zahraničními hosty byl například Lord David Alton, člen britského parlamentu, nebo dominikán br. Olivier Poquillon z rehabilitační mise v iráckém Mosulu.

Například český teolog, starokatolický kněz, judaista a překladatel Petr Jan Vinš připoměl hru Václava Havla Moc bezmocných a politik Marian Jurečka nabídl desatero, jak může každý jednotlivec pomoci. 

Konferenci lze sledovat zpětně na You Tube kanále IKDP. V rámci Červené středy se opět červeně rozsvítily desítky budov po celém světě a v Praze se uskuteční benefiční koncert na obnovu církevní budovy v Iráku.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony