Na Oravě a Spiši ruší mše ve všedních dnech, v regionu se šíří covid-19

Na Oravě a Spiši ruší mše ve všedních dnech, v regionu se šíří covid-19
10. října 2020 Události Autor: Filip Breindl

Ve slovenských oblastech Oravy a Spiše nebudou od pondělí veřejně přístupné katolické bohoslužby ve všedních dnech. Věřící se v kostelech budou moci scházet v sobotu večer či v neděli, platí omezení do 50 účastníků. Na žádost ministerstva zdravotnictví a krizového štábu o tom rozhodl spišský biskup Štefan Sečka.

"Dočasné zřeknutí se každodenních bohoslužeb je pro nás bolestnou záležitostí, avšak ve zhoršující se situaci jde o ochranu zdraví a života všech," uvedl biskup Sečka. Kněží mají bohoslužby sloužit soukromě na přislíbené úmysly. Okresy Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok a Liptovský Mikuláš vykazují zhoršenou epidemickou situaci. Na celém Slovensku včera testy odhalily skoro 1900 případů nákazy koronavirem, což je největší denní nárůst od začátku pandemie. "Musíme přikročit k rázným opatřením," sdělil k tomu ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo G dur - Larghetto; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony