Na diecézní centrum Vesmír přijíždějí tanečníci

22. srpna 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Společenské a streetové tance, balet či modlitbu tancem si budou moci do soboty vyzkoušet účastníci jubilejního desátého ročníku Tanečního týdne, který dnes začíná na Diecézním centru života mládeže Vesmír.

„Na konci týdne vždy organizujeme galavečer, kde skupinky představují své taneční vystoupení. Letos bude v rámci oslavy výročí doplněn dalším programem, uspořádáme například velký taneční flashmob tady u našeho domu. Přijedou také hosté, taneční tým, který celou akci založil,“ popsala organizátorka Sára Pelikovská, čím bude letošní ročník Tanečního týdne výjimečný.

Výběr tanců je pestrý, od baletu po breakdance. „Společenské tance, streetové tance, to je třeba hiphop, house dance, locking, popping … Potom máme modernu, to je balet, contemporary, scénické tance. Nabízíme také modlitbu tancem,“ popsala Pelikovská. Kromě toho se mohou mladí účastnit netanečních workshopů, mezi které patří lukostřelba, lectio divina nebo Víra a tanec. Taková nabídka vyžaduje velký počet lektorů. Některé si organizátoři vyberou mezi účastníky, další se rádi každoročně vracejí. „Máme manžele Kubištovy, kteří učí společenské tance. Na akci si dokonce berou dovolenou. Dříve byli nevěřící, Boha poznali právě díky našemu centru Vesmír. Hrozně rádi sem jezdí. Vidíme, že lidi to tu dost spojuje, letos měl svatbu jeden mladý lektorský pár, který se poznal právě tady,“ zmínila Pelikovská.

Akce se běžně účastní asi stovka mladých, letos je jich přihlášených padesát. Vliv na to má podle Sáry Pelikovské Celostátní setkání mládeže v Olomouci, které skončilo v neděli. Počet tanečníků ale bude určitě vyšší, kdokoli se totiž může přidat i během týdne. Největší účast bývá právě na pátečním galavečeru.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony