Mons. Pavel Posád byl uveden do služby

11. března 2008 Události Autor: Petr Pospíšil

V sobotu 8. března byl v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích slavnostně přivítán a do služby pomocného biskupa uveden Mons. Pavel Posád. Slavnostní bohoslužbě předsedal arcibiskup Diego Causero, apoštolský nuncius.

Na slavnostní bohoslužbě při příležitosti uvedení Mons. Pavla Posáda do služby bylo přítomno několik desítek kněží z českobudějovické diecéze, lidé naplnili katedrálu sv. Mikuláše do posledního místečka. Českobudějovický biskup Mons. Jiří Paďour se bohoslužby ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohl, protože po operaci, kterou podstoupil ve čtvrtek, stále leží hospitalizován v místní nemocnici. Přesto, jak uvedl generální vikář P. Jan Baxant, byl slavnosti přítomen ve svých modlitbách a na dálku svému novému pomocníku popřál vše dobré do jeho služby.

Mons. Pavel Posád ujistil shromážděné lidi, že jim bude rád pomocí ve spolupráci s otcem biskupem Jiřím a bude vykonávat vše, co od něj bude situace vyžadovat tak, aby přinášel Krista všude tam, kam bude poslán. Na závěr poděkoval všem přítomným za vřelé přijetí a shromáždění jej za jeho slova obdařilo dlouhým skandovaným potleskem.

Po skončení bohoslužby se nový pomocný biskup osobně přivítal s lidmi, poskytl interview novinářům a teprve poté se spolu s apoštolským nunciem a ostatními biskupy a kněžími vydali na společný oběd.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony