Modlitbou za vlast k oslavám vzniku samostatného Československa

27. října 2015 Události Autor: Hana Kašpárková

Křesťané různých vyznání se dnes sejdou ke společné modlitbě za český stát. Zúčastní se i návštěvníci probíhajícího ekumenického setkání lidí dobré vůle s názvem Modlitba za domov.

Letošní motto 9. ročníku ekumenického setkání zní "Buďme tvůrci pokoje" a je podle něj zvolen i program. V jeho rámci proběhne konference Místních akčních skupin, koncerty a další kulturní a duchovní programy na několika místech v Praze. "Cílem není zase nic jiného, než dát na vědomí to, co dělají církve. Koncepcí programu chceme přispět k tématu pokoje," uvedla generální sekretářka Ekumenické rady církví Sandra Silná.

Smyslem dvoudenní poutě Modlitba za domov, jejíž účastníci budou večer orodovat za vlast v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha, je přispět k vnímání nadcházejícího svátku Dne vzniku samostatné Československé republiky nejen jako politické události, ale zdůraznit jeho  širší rozměr. "Že je tento stát naším domovem, a my bychom o něj měli nějakým způsobem pečovat, pečovat o vztahy, rodinu i ostatní lidi. Tohle všechno stojí v pozadí Modlitby pro domov,“ dodala Silná.

Setkání pořádá Ekumenická rada církví ČR a Národní síť Místních akčních skupin za podpory Ministerstva kultury. Více informací včetně programu naleznete na www.modlitbazadomov.cz.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr C dur D 7 - Andante; Autor: Tartini Giuseppe; Dirigent: Vashegyi György; Sóla: Paulik László - housle
13:00Zprávy
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy
15:05Odpolední proud

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony