Milion dětí se modlí růženec a další události 18. října

18. října 2018 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Přinášíme výběr z událostí naplánovaných na svátek sv. Lukáše - 18. října 2018.

V rámci celosvětové akce „Milion dětí se modlí růženec", kterou pořádá organizace ACN – pomoc trpící církvi, u nás známé jako Kirche in Not, se mohou všichni lidé, nejen děti, v 9  hodin ráno připojit k modlitbě radostného růžence a pomoci tak k mezinárodnímu řešení konfliktů.

V Bruselu se koná summit Evropské unie. Hlavními tématy bude migrace a vnitřní bezpečnost. Poté bude 27 šéfů států a vlád - bez britské zástupkyně - na tzv. „eurosummitu" hovořit také o prohlubování  hospodářské a měnové unie.
Tamtéž ale v prostorách Evropské komise bude večer zahájena multimetidální výstava „České a slovenské století“.

Dnes začíná Mezinárodní filmový festival v Římě, v soutěži je i český snímek Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka.
 „Globalizace lásky“ je název rovněž filmového festivalu „Finding Vince 400”, který dnes začne v Castel Gandolfu u Říma.  Organizátoři zaevidovali na tři tisíce krátkých a celovečerních filmů ze 109 zemí, které hovoří o chudobě v duchu svatého Vincenta de Paul, resp. jeho lásky k chudým, a upozorňují na extrémní chudobu ve světě.

V budově Poslanecké sněmovny v Praze bude představen vzdělávací projekt pro základní školy s názvem „Staleté kořeny“. Autoři projektu chtějí pomocí diskuzí s žáky objevovat kořeny našich dějin a státnosti, včetně odkazu našich nejvýznamnějších osobností, s cílem posílit národní hrdost a osobní identitu dětí.

Dnešní Velký knižní čtvrtek 2018 na pulty knihkupectví po celé České republice přinese sestavenou kolekci 15 knížek domácích i zahraničních autorů napříč žánry. Mezi jinými vychází knižní rozhovor Aleše Palána se zakladatelkou hospicového hnutí Marií Svatošovou či kniha „Za oponou války" od válečného zpravodaje České televize na Blízkém východě Jakuba Szántó.

Sedmý ročník konference „Nejmenší z nás: Právní ochrana osob před narozením" je připraven na dnešní den v Brně na Fakultě stavební Vysokého učení technického. Odborníci z oblasti právní vědy a dalších souvisejících oborů budou hledat odpověď na otázky: „Co dělá člověka člověkem?" „Odkdy je nositelem lidských práv?" „Jak tuto problematiku reflektuje současná legislativa?" Konference chce přispět k rozvoji kultury života tím, že předloží významné a dobře dokumentované výsledky, které si pro svou hodnotu budou moci získat pozornost a úctu všech.

Na 20 odvážných rodin, které se rozhodly pohostit nebo přijmout pozvání od zcela neznámých zahraničních rodin na nedělní oběd se setká dnes  večer v aule Školícího a administrativního centra na brněnské ulici Cejl.  Jedná se o rodiny z řad cizinců a Čechů, kteří se zapojili během 14 let do projektu Rodina Odvedle, který organizuje Slovo 21. Tento integrační projekt se snaží o sbližování obyvatelů ČR s rodinami z třetích zemí, které se rozhodli žít Česku. Od počátku projektu se do projektu již přihlásilo 1550 českých rodin a rodin cizinců. Celkem 4227 osob spolu usedlo k nedělním obědům s cílem navázat nová přátelství a poznat tradice i zvyky jiných kultur.

Modlitbou za český národ a mír ve světě s biskupem Janem Vokálem v královehradeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie začne v 9 hodin Diecézní setkání seniorů, které se po mši svaté přesune do Nového Adalbertina. Organizátoři zvou na besedy i posezení s cimbálovou muzikou.

Provincie kapucínů v České republice srdečně zve kněze, aby spolu se svými farníky přišli oslavit výročí 100 let od obdržení stigmat sv. otce Pia z Pietrelciny, které se uskuteční v pražském kapucínském kostele sv. Josefa na náměstí Republiky. Dnes i zítra je možné vyslechnout přednášky, využít možnost adorace i uctění ostatků sv. Pia či noční bdění.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony