Mikulášská nadílka obdaruje děti postižené válkou

Mikulášská nadílka obdaruje děti postižené válkou
7. listopadu 2019 Události

Diecézní charita ostravsko-opavská pod hlavičkou Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce třetím rokem pořádá Mikulášskou nadílku pro děti z válečné zóny. Alespoň 50 dětí z míst Doněcké oblasti, která leží v bezprostřední blízkosti bojové linie ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny, může být letos obdarováno.

"Mikulášská nadílka se setkala s velkým zájmem. První rok jsme začínali s 30 dětmi a obdarovali jsme dvojnásobek díky štědrosti českých dárců. Loni už jsme měli 60 dětí a obdarovali jsme jich 120. Takže poměrně se setkáváme s dobrým ohlasem české veřejnosti, takže to zkoušíme i potřetí, jestli se to podaří," řekla Proglasu vedoucí Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce diecézní ostravsko-opavské charity Veronika Mechová.

"Nápad na uspořádání Mikulášské nadílky přišel, když jsme začali od počátku bojového konfliktu na Ukrajině jezdit do Doněcké a Luhanské oblasti. Viděli jsme, že tam stále zůstávají žít rodiny s dětmi. Přiváželi jsme jim potraviny, vodu, případně léky, ale nevěděli jsme čím bychom dětem udělali radost," zmínila Mechová jak nápad na Mikulášskou nadílku vznikl. Pokračovala: "Sice v tom potravinovém balíku byly nějaké čokolády, ale úplně nás to neuspokojovalo.  Pak nás napadlo, že bychom pro ně mohli připravit nějaké větší dárečky a splnit jim tak nějaké jejich přání, a to právě na svátek svatého Mikuláše, který je na Ukrajině 19. prosince."

Zájemci mohou do 10. prosince pořídit konkrétní dárek, nebo zaslat finanční dar do 15. prosince, či použít portál darujme.cz do 19. prosince. Zájemci se případně mohou obrátit na telefonní číslo 733 741 216. Seznam všech dětí a jejich přání naleznou zájemci na webových stránkách www. adoptujsi.cz.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony