Mezinárodní setkání mladých v Taizé se letos koná online.

Mezinárodní setkání mladých v Taizé se letos koná online.
30. prosince 2020 Události Autor: Daniel Blažke

Pandemie koronaviru posunula do kyberprostoru velkou řadu akcí. Výjimkou není ani tradiční setkání mladých příznivců komunity Taizé. Ti se měli sejít od 27. prosince do 1. ledna v italském Turíně. Místo toho se účastní setkání po internetu.

Tématem letošního ročníku setkání a poselstvím pro rok 2021 je motto, které zvolil představený komunity Taizé, bratr Alois: Mít naději v době příznivé i nepříznivé. "Otázka je, jak mít naději za současné krize koronaviru a všeho, co prožíváme na lokální i globální úrovni, co se týče například globálního oteplování, a to navzdory obavám z budoucnosti, a jak být zároveň znamením naděje pro druhé," vysvětlil Proglasu bratr Jean-Daniel ze Slovenska.

Setkání se přesunulo do prostředí internetu a sociálních sítí a jeho charakter se tak změnil. Zaregistrovaní účastníci se mohou zapojovat do debat, ale sledovat celé setkání mohou i ti neregistrovaní. "Je to určitě výzva," řekl Jean-Daniel a dodal: "Naší doménou je takový ten lidský kontakt, ve kterém se cítíme doma. Chtělo to tedy více kreativity. Ale způsobilo to také, že jsou skupiny, které se setkávají na lokální úrovni například v Bolívii nebo v různých asijských zemích, v Japonsku, na Srí Lance, dokonce i v některých afrických státech. Takže to, co se nazývalo Evropským setkáním mládeže, už tento rok nemůžeme nazvat Evropským, protože se na něm podílejí lidé ze všech pěti kontinentů."

Mezi účastníky jsou i lidé z Česka a Slovenska. K setkání se lze připojit na stránkách taize.fr nebo je sledovat na kanále Youtube.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony