Měsíc březen láká k četbě knih

Měsíc březen láká k četbě knih
1. března 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

Březen – měsíc čtenářů je celorepubliková akce, která v tomto měsíci zdůrazňuje fenomén čtenářství. Vyhlásil ji v roce 2010 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR za účelem podpory četby a čtenářství. Dnes zahajuje akci Březen - za knihu si vlezem i Městská knihovna v Praze.

Březen měsíc čtenářů má dlouholetou tradici. Už za První republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů takzvané Týdny knihy. Za socialismu to byl měsíc, kdy vycházelo velké množství novinek, na které lidé dlouho čekali. Později v 90. letech přišla akce s názvem Měsíc internetu, která blíže představovala tuto tehdy novou technologii. Poté, co se stal internet běžnou záležitostí, se hlavní fokus přesunul z knih a internetu na člověka – čtenáře,“ přiblížila v ranním vysílání Proglasu pracovnice pražské Městské knihovny Jana Baierová, která má na starosti propagaci kulturních aktivit.

Jaký program si pro návštěvníky připravili, a zda mysleli i na ty, kteří se ve velké míře čtení nevěnují, se dozvíte v záznamu rozhovoru, který redakčně připravil Pavel Smolek, a ve vysílání představila moderátorka Monika Tintěrová.