Lidé v Brně si znovu připomněli nehodu českého autobusu v Chorvatsku

7. srpna 2012 Události Autor: Mariana Ambrožová

Šest týdnů po nehodě českého autobusu v Chorvatsku se tuto sobotu v Brně uskutečnila koordinační schůzka, která měla podle slov organizátorů podpořit svépomoc zasažených a udržet dlouhodobou pozornost k neštěstí.

Účastníci v úvodu symbolickým zapálením osmi svící uctili památku stejného počtu obětí dopravního neštěstí a ocenili vzájemnou pomoc lidí po nehodě, postup cestovní kanceláře i úřadů obou zemí. Na akci spolu hovořili pracovníci Hasičského záchranného sboru, zástupci církví a církevních organizací i lidé, kteří v minulosti zažili dopravní nehodu nebo smrt dítěte. „Rádi bychom právě předáním zkušeností lidí, kteří něco podobného zažili, podpořili vzájemnou svépomoc a udrželi dlouhodobou pozornost k této události. Například vzpomínkovými rituály, bohoslužbou nebo koncertem za nějaký čas,“ vysvětlil za iniciátory schůzky evangelický farář Karel Šimr.
Účastníci setkání se mimo jiné se shodli na založení facebookové stránky s názvem „Nehoda autobusu v Chorvatsku: nejsme na to a v tom sami“, která má za cíl umožnit zasaženým lidem navázat kontakt a sdílet zkušenosti.

NyníPísně
Píseň: Statočná žena (2022); Interpret: Kaiser Miriam; Album: Kaiser Miriam: Statočná žena (singl)
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony