Letošní Letní škola se věnuje nauce o církvi

Letošní Letní škola se věnuje nauce o církvi
24. srpna 2023 Události Autor: Anežka Hlávková

V tomto týdnu probíhá v Březí u Čachrova v plzeňské diecézi Letní škola o církvi s názvem Komunio.

„My jsme se rozhodli, že pro věřící z naší diecéze uspořádáme letní vzdělávací týden. Při vymýšlení názvu setkání jsme se shodli na tom, že bychom rádi zažili církev jako komunio, speciální společenství věřících bratří a sester, kdy existuje snaha všechno sdílet a společně žít v modlitbě a v práci, jako tomu bylo v prvotní církvi. Vzdělávání v tomto roce je proto zaměřeno na církev,“ vysvětlila ve vysílání Proglasu jedna z organizátorek Petra Koňaříková. Týdne se účastní 23 osob, přítomni jsou další 4 vedoucí, mezi nimi i oblát P. Vlastimil Kadlec. Sešli se lidé všech věkových kategorií, od mladých po seniory. Podle organizátorů přijeli jak jednotlivci, tak manželské páry a jedna mladá rodina.

„Většina programu je dobrovolná. Ráno začíná cvičením, pak máme společnou bohoslužbu. Po snídani je dopoledne věnováno vzdělávání. To proběhne přednáška a následně sdílení ve skupinkách. Odpoledne jsou v nabídce různé volnočasové aktivity, např. chodíme na výlety anebo využíváme kreativní dílnu. Po aktivním odpoledni máme biblickou půlhodinku, pomodlíme se společně nešpory a zase společně stolujeme. Večery jsou také různě zaměřené. Jeden večer byl film, dnes bude večer chval,“ přiblížila Koňaříková s tím, že témata přednášek jsou letos ekleziologická. První povídání bylo o Svaté Trojici, postupně účastníci procházejí, jak se církev během staletí vyvíjela. Dnes hovoří o Druhém vatikánském koncilu.

Nabízíme k poslechu záznam celého ranního rozhovoru, který vedl moderátor Daniel Blažke:

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony