Letní výzva vybízí, aby se lidé scházeli a pomáhali

Letní výzva vybízí, aby se lidé scházeli a pomáhali
10. července 2019 Události Autor: Jana Kuklová

Pro všechny, kteří rádi vaří a setkávají se se svými blízkými, Charita České republiky uspořádala letní výzvu s názvem Yes pro Charitu. 

“Hlavním cílem je, aby se lidé navzájem pozvali a aby byli spolu. A když jim bude společně dobře, tak aby si také vzpomněli na ty, kteří takové štěstí nemají, protože mají třeba hlad nebo jsou v těžké životní situaci,” popsal Proglasu smysl letní výzvy Jan Oulík z Charity ČR. 

Do výzvy se může zapojit každý. Stačí jen připravit něco dobrého k jídlu a pozvat ke společnému stolování své přátele. Výzvu je tak ideální splnit během letního grilování nebo pikniku pod širým nebem. 

Pozvaní strávníci potom za pohoštění poděkují libovolným finančním obnosem, který hostitel odešle na účet Charity nebo daruje přes portál darujme.cz. Vybrané peníze Charita využije na pomoc konkrétním lidem v Česku i v zahraničí. Kdo navíc do zprávy pro příjemce uvede své jméno a e-mail, bude zařazen do slosování o zajímavé ceny jako je kurz vaření s renomovaným šéfkuchařem Daliborem Navrátilem, pobyt pro dvě osoby v charitním hotelu Marianeum, vstupenky na benefiční koncert v Obecním domě v Praze nebo kvalitní kuchyňské náčiní. 

Účastníci výzvy mohou také na sociálních sítích sdílet fotografie nebo video z připraveného pohoštění pod hashtagem #yesprocharitu a vyzvat další tři své kamarády, aby se výzvy také zúčastnili. Výzva potrvá přes celé léto a ukončena bude na konci září. Více informací je k dispozici na webové stránce.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony