Lék proti chřipce pod vatikánské stromky

Lék proti chřipce pod vatikánské stromky
9. prosince 2020 Události Autor: Daniel Blažke

Jako vánoční dárek připravuje tento rok Svatý otec František pro zaměstnance Vatikánu volně prodejný lék na chřipku. Přináší o tom zprávu italský deník Il Messaggero.

Má se za to, že s nápadem na užitečný dárek pro tuto zimu přišel muž, který je ve Vatikánu zodpovědný za rozdávání papežských almužen, kardinál Konrad Krajewski. Rozhodnutí pro praktický vánoční dar přichází v době, kdy je vatikánská pokladnice chudší o příjmy z Vatikánských muzeí. 3. prosince italská vláda vyhlásila jako jedno z opatření proti koronaviru, že všechna muzea v zemi budou veřejnosti zavřená přinejmenším do 15. ledna 2021. Vatikán tím přišel o největší zdroj příjmů.

Minulý týden charita Papeže Františka distribuovala zdarma vakcíny proti chřipce a testy na koronavirus lidem bez domova mimo město Řím. Vatikánská pohotovost dovezla lékařské zásoby do malého přímořského města Torvaianica a lékařský personál z papežské charity zajišťoval očkování proti chřipce a testy na Covid-19 pro 35 lidí v okolí místní farnosti.

zdroj: CNA

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony