Květná neděle 2022 a její očekávané události

Květná neděle 2022 a její očekávané události

Nabízíme výběr z očekávaných událostí 10. dubna 2022.

Křesťané slaví Květnou neděli, která připomíná Ježíšův vjezd do Jeruzaléma. Papež František povede procesí po svatopetrském náměstí ve Vatikánu, po něm bude následovat mše svatá s žehnáním olivových a palmových ratolestí.

Pochod lidí dobré vůle Prahou upozorní na utrpění židovských obyvatel. Na něj v 15 hodin ve Valdštejnské zahradě naváže program Kulturou proti antisemitismu.

Po tříleté rekonstrukci se otevře Velká synagoga v Plzni.

Módní přehlídku šatů i krojů a oděvů různých kultur a náboženství v rámci týdnů proti rasismu pořádá Českobratrská církev evangelická v pražském kostele U Martina ve zdi.

Zástupci křesťanských církví a ukrajinských uprchlíků se na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou  budou od 17 hodin společně modlit za mír.

Končí přihlašování na letošní Studentský Velehrad. Vysokoškolské katolické hnutí ho pořádá po šestnácté v termínu od 5. do 8. května. Na programu jsou různé přednášky, i kulturní, sportovní a volnočasový program s duchovní nabídkou poutního místa.

Ve Francii se koná první kolo prezidentských voleb. Post hlavy státu obhajuje Emmanuel Macron.

A Mexičané hlasují v referendu o tom, zda má prezident Andrés Manuel López Obrador dokončit svůj šestiletý mandát, jenž vyprší za dva roky. O konání plebiscitu se zasadil sám prezident.

NyníPísně
Píseň: Horpa (2015); Interpret: Granlien Camilla; Album: různí: Cont. Folk Music from Norway 2019 /CD1
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud