Křesťanské odbory: s nátlakovými akcemi proti reformám nesouhlasíme

10. července 2007 Události Autor: Filip Breindl

Křesťanská odborová koalice, nezávislý svaz usilující o zaměstnaneckou ochranu v souladu s křesťanskou sociální naukou, považuje požadavek generální stávky či rétoriku velkých odborových centrál za politicky motivované.

Velké odborářské svazy svým postojem k vládnímu návrhu reformy veřejných financí stále ukazují, že sledují politické cíle namísto skutečné ochrany zaměstnaneckých zájmů. Uvedl to prezident Křesťanské odborové koalice (KOK) Alois Anton. V rozhovoru s Proglasem šéf tohoto malého nezávislého svazu, který usiluje o činnost v souladu s křesťanskou sociální naukou, vyjádřil nesouhlas s politickou motivací debaty o reformě. Ocenil však, že Českomoravská konfederace odborových svazů na rozdíl od další centrály nevyzývá ke generální stávce.

Nedávno KOK kritizoval, že se odbory příliš propojilo s politiky, zejména s levicovými opozičními stranami KSČM a ČSSD. Tento trend podle Aloise Antona škodí samotné odborářské činnosti, která se ve výrocích některých předáků vzdaluje jejímu původnímu poslání a slouží k politickým proklamacím. Současná diskuse by se měla vést věcně, s cílem reformovat veřejné finance tak, aby nedošlo k poškození běžných zaměstnanců, tzv. průměrných obyvatel ČR, uvedl Alois Anton.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony