Konference pro podnikající křesťany poradí, jak z krize ekonomické či rodinné

Konference pro podnikající křesťany poradí, jak z krize ekonomické či rodinné
22. března 2023 Události Autor: Jitka Uhnavá

Na témata z osobního i pracovního života se zaměří konference „Jak z krize podnikajícího křesťana“, která se bude konat 27. května v prostorách Stojanova gymnázia na Velehradě. Akci pořádá neziskové společenství KOMPAS, které sdružuje křesťanské živnostníky, obchodníky a malé firmy. O připravované konferenci mluvil na Proglasu předseda KOMPASu Jiří Jemelka.

Konference je primárně určená pro podnikatele, kteří mají vztah k Bohu a žijí ve víře. „Mezi křesťanským a běžným podnikatelem rozdíl na první pohled asi nebude. Osobně se domnívám, že je to o jemných nuancích, například v konkrétních krizích křesťanský podnikatel hledá pomoc v duchovním životě nebo v modlitbě. U křesťanského podnikatele tam vnímám ten přesah,“ popsal Jiří Jemelka rozdíl, který je podle něj patrný mezi běžným a věřícím podnikatelem.

Hlavním tématem konference je Jak ven z krize. Lidé, kteří mají nějaký problém, mohou diskutovat s odborníky nebo s ostatními účastníky konference. „Člověk většinou prožívá nějaká svá osobní dramata a krize. My chceme vytvořit prostor, jenž budou sdílet lidé, kteří mají podobné životní starosti a životní témata, “ řekl Jemelka. Na konferenci jsou ale vítáni i podnikatelé, kteří momentálně žádnou krizí neprožívají.

Témata jsou totiž různorodá a poskytují účastníkům zajímavý výběr. „Budeme se bavit o tom, jak ven z duchovní krize křesťana podnikatele, také o napětí v rodině, nebo také o problémech, které se týkají přímo života podnikatele nebo živnostníka,“ naznačil Jemelka oblasti, kterými se budou přednášky zabývat. Kromě rozměrů vztahů se tak dotknout i ekonomické roviny.

Na konferenci mohou přijít jednotlivci, podnikatelské páry, ale i rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší budou připraveny speciální aktivity. „My se v KOMPASu snažíme program směřovat k celé rodině, aby lidé, kteří třeba v týdnu nejsou pohromadě, mohli být spolu alespoň tady na konferenci. Budeme mít i doprovodný program zahrnující například i dětskou konferenci pro větší děti,“ uvedl Jemelka. Celý den bude mít i duchovní rozměr. „Ráno začínáme chválami a během dne budou také krátké chvíle na modlitby a společná mše svatá. Takovou novinkou oproti minulému roku je i možnost přímluvné modlitby,“ doplnil Jemelka.

Více informací včetně podrobnějšího programu nebo přihlašovacího formuláře najdou zájemci na webových stránkách KOMPASu.

Celý rozhovor, který s předsedou KOMPASu Jiřím Jemelkou vedla Anežka Hlávková, si můžete poslechnout tady: