Konference chce zprostředkovat spojení s Božím dílem v Izraeli

Konference chce zprostředkovat spojení s Božím dílem v Izraeli
15. října 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

První konference české a slovenské pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) s názvem Connection druhým dnem pokračuje v Českém Těšíně. Židovští i arabští hosté z Izraele se zamýšlejí nad biblickými proroctvími i současnou situací na Blízkém východě.

"Cílem je, aby se česká, slovenská a polská církev dozvídala o velkých věcech, které Bůh dělá ve světě, a zvláště v Izraeli a na Blízkém východě, a aby se také do tohoto díla aktivně zapojila," přibližil Proglasu vedoucí české pobočky ICEJ Mojmír Kallus s tím, že název události odkazuje na motiv zprostředkovat spojení (connection) mezi věřícími u nás a v Izraeli. "Doufáme, že navázané kontakty budou mít konkrétní podobu třeba v nějaké praktické podpoře tamních obyvatel, nebo přinejmenším lepší informovanosti o tom, co se v Izraeli děje," doplnil.

Ze zahraničních hostů vystoupil arabský křesťanský pastor Saleem Shalash či židovský mesianistický kazatel Shilo ben Hod s manželkou Sarou z Izraele. Odpoledne jsou na programu panelové diskuse a debaty také s církevními představiteli z Česka, Slovenska i Polska, kteří mají nabídnout reflexi toho, jak je důležité zabývat se vztahem mezi Židy a našimi národy.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony