Kněží z Česka se vydali na studijní pobyt do Říma

Kněží z Česka se vydali na studijní pobyt do Říma
25. ledna 2023 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Téměř tři desítky kněží z Česka si v těchto dnech formou postgraduálního studia rozšiřují vzdělání v oboru liturgika pod vedením teologa Radka Tichého přímo ve Věčném městě. 

"Kurz trvalého vzdělávání pro kněze v češtině zareagoval na potřeby kněží, kteří jsou v duchovní správě, v pastoraci a sdělili, že by si rádi osvěžili to, co se učili nebo si rozšířili svoje obzory nějakým třeba i systematičtějším způsobem, ale není k tomu úplně čas, biskup by je neposlal studovat nebo neznají cizí jazyk apod.," přiblížil Proglasu vznik tříletého licenciátního studia pedagog P. Radek Tichý. Kurz probíhá ve formě blokové výuky třikrát do roka, dvakrát z toho na Katolické teologické fakultě v Praze a jednou na římském Liturgickém institutu sv. Anselma. Do historicky prvního cyklu se přihlásilo 27 českých kněží, kteří mohou studia následně zakončit obhajobou licenciátní práce a rigorózní zkouškou.

k_clanku_Autor_Josef Ptáček."Tento týden se zabýváme svátostmi svěcení a smíření, ale také máme třeba téma věnované liturgickému prostoru a to se chodí přímo po městě po římských bazilikách, abychom si jej doslova osahali na místě," přiblížil vedoucí portálu Liturgie.cz Radek Tichý, který také působí jako administrátor Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba Staršího Praha-Stodůlky.