Kněží olomoucké arcidiecéze vybírali na pomoc duchovním v Iráku

24. března 2016 Události Autor: Filip Breindl

Arcibiskup Jan Graubner vyzval kněze, aby při dnešní mši v olomoucké katedrále se svěcením olejů a obnovou kněžských slibů přispěli do sbírky pro duchovní v severním Iráku.

Navázal tím na loňské setkání s mosulským arcibiskupem Yohannou Petrem Mouchem, který na jeho pozvání přijel do Česka. Odevzdání peněz pro potřeby pronásledovaných křesťanů se plánuje během připravované cesty do Erbílu, řekl Proglasu arcibiskup Graubner: "I když nejsme schopni vyřešit jejich problémy, je myslím důležité, když vědí a takto hmatatelným způsobem zakusí, že na ně někdo myslí. Proto jsem vyzval kněze, aby v den ustanovení svátosti kněžství ukázali svou štědrost a solidaritu s kněžími, kteří jsou v situaci daleko horší," uvedl olomoucký arcibiskup. "Viděl jsem, že kněží to přijali velmi velkoryse. Věřím, že to přinese nejen požehnání těm, kterým v Roce milosrdenství pomůžeme, ale že i pro srdce, která se otevírají, to přináší požehnání," dodal arcibiskup Graubner. 

NyníKomorní hudba
Skladba: Polonéza-Fantasie As dur opus 61; Autor: Chopin Fryderik; Sóla: Hatzopoulos Pavlos - klavír
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:41Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Ranní proud
06:30Dnešní evangelium

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony