Kněží olomoucké arcidiecéze vybírali na pomoc duchovním v Iráku

24. března 2016 Události Autor: Filip Breindl

Arcibiskup Jan Graubner vyzval kněze, aby při dnešní mši v olomoucké katedrále se svěcením olejů a obnovou kněžských slibů přispěli do sbírky pro duchovní v severním Iráku.

Navázal tím na loňské setkání s mosulským arcibiskupem Yohannou Petrem Mouchem, který na jeho pozvání přijel do Česka. Odevzdání peněz pro potřeby pronásledovaných křesťanů se plánuje během připravované cesty do Erbílu, řekl Proglasu arcibiskup Graubner: "I když nejsme schopni vyřešit jejich problémy, je myslím důležité, když vědí a takto hmatatelným způsobem zakusí, že na ně někdo myslí. Proto jsem vyzval kněze, aby v den ustanovení svátosti kněžství ukázali svou štědrost a solidaritu s kněžími, kteří jsou v situaci daleko horší," uvedl olomoucký arcibiskup. "Viděl jsem, že kněží to přijali velmi velkoryse. Věřím, že to přinese nejen požehnání těm, kterým v Roce milosrdenství pomůžeme, ale že i pro srdce, která se otevírají, to přináší požehnání," dodal arcibiskup Graubner. 

NyníHudební siesta
Skladba: Valpuržina noc, baletní hudba z opery Faust; Autor: Gounod Charles; Dirigent: Burkh Dennis; Soubor: Slovenská filharmonie
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony