Kněží odjíždějí na fotbalové mistrovství do Itálie

Kněží odjíždějí na fotbalové mistrovství do Itálie
5. února 2018 Události Autor: Filip Breindl

Zatím dvakrát se český tým kněží zapojil do zimního mistrovství Evropy v halovém fotbalu a dosud se mu nepodařilo postoupit mezi nejlepší osmičku. Vylepšit to chtějí při letošním turnaji v italské Brescii, kam se dvanáct hráčů s trenérem Markem Vomáčkou vydává dnes po závěrečném tréninku v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku, působišti P. Libora Bučka, jednoho z hráčů.

K lepšímu výsledku má přispět samotná spolupráce s koučem, bývalým vrcholovým fotbalistou s ligovými zkušenostmi, který je farníkem dalšího člena týmu Martina Sklenáře v Českém Brodu. Marek Vomáčka Proglasu řekl, že se snažil pracovat především na poziční hře a taktice: "Všichni uměli hrát fotbal a umějí ho i teď, kdy jsme to navíc ještě trochu učesali po stránce některých návyků při určitých herních situacích a poziční hře. Doufám, že to na mistrovství zúročíme," řekl trenér a k turnaji, jehož se účastní 16 kněžských týmů ze stejného počtu evropských zemí, dodal: "Těším se nesmírně, jsem silně věřící, moje rodina také. Spojím dvě věci, které mám rád, a to je sport a Bůh. Jsem přešťastný, že mě kněží nejdřív oslovili a pak i trvali na tom, že musím jet. Mám radost, že se toho mohu účastnit," řekl Marek Vomáčka s tím, že se těší na setkání s kněžími z dalších zemí a společné bohoslužby. Pořadatelé naplánovali také doprovodný program včetně výletů do rodných míst obou koncilních papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Náš tým tvoří kněží z pěti českých a moravských diecézí včetně konžského rodáka Georgese Monda, který působí ve středočeském Kolíně. Do turnaje zasáhne zítra odpoledne, soupeři v základní skupině jsou Rakušané, Poláci a Bělorusové. Naši hráči mají za sebou několik společných tréninků s modelovými zápasy. Podle trenéra Vomáčky na nich bylo znát, že pracuje s duchovními: "Chlapi jsou mnohem více disciplinovaní, nějaké sprosté výrazy vůbec nepřichází do úvahy. Když hrajeme mezi sebou, je to čestné. Co se týče disciplíny a kázně, je to něco úplně jiného než s některými sebevědomými fotbalisty," uvedl trenér českého kněžského výběru Marek Vomáčka.

Sestava našeho týmu:

Marek Hric - Ostrov (Plzeňská diecéze)
Libor Buček - Klenčí pod Čerchovem (Plzeňská diecéze)
Jiří Polach - Budišov (Brněnská diecéze)
Jozef Kadlic - Příchovice (Litoměřická diecéze)
Svatopluk Pavlica - Uničov (Olomoucká arcidiecéze)
Petr Káňa - Rajnochovice, Přístav (Olomoucká arcidiecéze)
Martin Sklenář - Český Brod (Pražská arcidiecéze)
Georges Mondo Makonzo - Kolín (Pražská arcidiecéze)
Ján Bleša - Kelč (Olomoucká arcidiecéze)
Konstantin Mikolajek - Říčany (Pražská arcidiecéze)
Krzysztof Mikuszewski - Bozkov (Litoměřická diecéze)
Richard Polák - Kralovice (Plzeňská diecéze)

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony