Kde jsi? Plavu za tebou! Brněnští katolíci zvou na seznamovací akci pro nezadané

Kde jsi? Plavu za tebou! Brněnští katolíci zvou na seznamovací akci pro nezadané
24. května 2023 Události Autor: Anna Janošková

V Duchovním centru a kostele blahoslavené Marie Restituty na Lesné se 6. června uskuteční seznamovací akce určená všem svobodným, rozvedeným, ovdovělým i dalším, kteří jsou z jakéhokoli důvodu sami. Podle organizátorů je Brno plné různých seznamovacích akcí, ale žádná z nich nezaručuje, že na ní věřící člověk potká druhého věřícího člověka. Více podrobností ve studiu Proglasu sdělil koordinátor akce Jiří Messner.

„Je to jedinečná seznamovací akce pro katolíky z Brna a okolí. My máme ambici 150 účastníků – 75 mužů a 75 žen.  Je to taková díra na trhu v brněnské diecézi, podobný projekt jsme neviděli,“ představil akci její koordinátor Jiří Messner. Dodal, že akce je určena všem ve věku 30-55 let. Cílem je nabídnout unikátní prostor a čas pro ty, co aktivně někoho hledají a zároveň jsou věřící. „Chceme vytáhnout ze všech úkrytů ty, kteří se schovávají a bojí se seznamovat,“ vysvětlil.

Akce se koná 6. června v Duchovním centru a kostele blahoslavené Marie Restituty na Lesné, a to od 17 hodin, kdy začne mší svatou, kterou bude sloužit brněnský děkan Václav Slouk. Na ní bude mít kázání i jáhen Jan Špilar. Od 18 hodin bude následovat dobrovolný program – například výstup na věž, takzvané speed dating, společenský tanec, soutěže nebo kreativní koutek. Celý večer budou mít hosté možnost se občerstvit na baru. Hudební doprovod bude v rukou DJe.

„Čím starší a zklamanější single člověk je, tím se víc schovává a nechce chodit na různé akce. No a právě těm vzkazujeme, že je akce přesně pro ně…ať se nebojí přijít. Všechno bude dělané tak, aby se nemuseli bát,“ uzavřel Jiří Messner.

Více informací nejen o přihlašování na akci Kde jsi? Plavu ta tebou! mohou zájemci najít na webových stránkách https://kdejsi-plavuzatebou.cz/.

Více v rozhovoru, který vedla Adriana Růžičková:

 

-jo-