Kardinál Pell odsouzen k 6 letům vězení

Kardinál Pell odsouzen k 6 letům vězení
13. března 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Kardinál George Pell byl dnes prvoinstančním soudem v australském Melbourne odsouzen k 6 letům odnětí svobody. Stalo se tak na základě rozhodnutí poroty, která jej před necelým měsícem shledala vinným ze zneužití dvou chlapců chrámového sboru z roku 1996.

Během rozsudku, který soudce Peter Kidd četl více než hodinu a byl živě přenášen na internetu, zaznělo, že nižší sazba trestu zohledňuje jinak velmi dobrou pastorační práci australského kardinála. Ze služby uvolněný prefekt vatikánského Ekonomického sekretariátu trvá na své nevině a hodlá se odvolat.

Australská biskupská konference k případu už v únoru uvedla, že je zprávami o kardinálu Pellovi šokována. „Biskupové se shodují na tom, že všichni by si měli být před zákonem rovni a respektujeme australský právní systém. (…) Naše naděje jako vždy spočívá v tom, že tento proces bude sloužit spravedlnosti,“ píše se v tiskovém prohlášení. Biskupové připojili příslib modliteb za všechny oběti zneužívání a jejich blízké, především za mladistvé a zranitelné. Ve vyšetřování případu na církevní úrovni pokračuje Kongregace pro nauku víry.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony