Kandidát do Senátu Zdeněk Papoušek upozornil na některé problémy týkající se péče o děti bez rodičů

Kandidát do Senátu Zdeněk Papoušek upozornil na některé problémy týkající se péče o děti bez rodičů
15. května 2014 Události Autor: Jan Krejčí

Křesťanští demokraté se hodlají více věnovat krajům, ze kterých se nedostal žádný z jejich kandidátů do sněmovny. Podle šéfa poslaneckého klubu Jiřího Miholy se těmto oblastem budou věnovat vždy dva až tři poslanci. Jejich úkolem bude především setkávat se s lidmi, zaznělo v Brně na pondělní konferenci KDU-ČSL. Na zasedání se také představil jeden z kandidátů křesťanských demokratů do podzimních senátních voleb za Brno-město Zdeněk Papoušek.

„Je potřeba podpořit rodině orientovanou péči o děti, které nemají vlastní rodiny. Ty zákony, které to teď ošetřují, nejsou dobré. Některé jsou paskvily. Přes proklamaci, že péče o tyto děti má být rodinná (ať už je to v pěstounských rodinách nebo v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc), tak to se v podstatě nynějšími zákony nepodporuje. Děti tak přicházejí zbytečně do klasických ústavů. To je velký problém. Například zařízení vybudované na rodinné bázi nedostávají tolik peněz jako klasické ústavy. To je špatně. To by se mělo změnit,“ upozornil bývalý šéf brněnského Fondu ohrožených dětí na některé problémy dotýkající se péče o děti nemající rodiče. Ve své kandidatuře by rád tyto věci změnil.
 
Oficiálního představení kandidáta do Senátu se zúčastnilo i několik desítek jeho přívrženců, jak sdělil manažer volební kampaně Josef Valenta. Zúčastnění se poté průvodem vydali městem. Nesli s sebou prapory a žlutá trička s portrétem kandidáta a také s oficiálním sloganem kampaně: „To je on“. Volby do Senátu České republiky se uskuteční na podzim tohoto roku.
 

 Zdeněk Papoušek hodlá na podzim kandidovat do Senátu. Autor: Josef Valenta.
(s přispěním ČTK)

NyníPísně
Píseň: Kočky (2020); Interpret: Farna Ewa, Dyk Vojtěch; Album: Farna Ewa, Dyk Vojtěch: Kočky (singl)
05:57Myšlenka na den
06:00Písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo
07:00Mše svatá

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony