Jak volit Ježíše radí konference pro pracovníky s dětmi Křesťanské misijní společnosti

Jak volit Ježíše radí konference pro pracovníky s dětmi Křesťanské misijní společnosti
12. ledna 2023 Události Autor: Nikola Samcová

Konferenci pro pracovníky s dětmi, tedy pro učitele nedělních škol, klubů, katechety či pro rodiče, chystá 28. ledna Slezská církev evangelická a. v. se sídlem v Českém Těšíně. Nese název Volte Ježíše. Náplň a význam konference popsala Proglasu Daniela Niemczyková, koordinátorka pro práci s dětmi ze Slezské církve evangelické.

Tématu „Co učitel může udělat pro to, aby děti volily Ježíše“ se bude věnovat konference pro pracovníky s dětmi Křesťanské misijní společnosti. „Chceme mluvit o tom, že nejen dospělí, ale i děti volí. Každý člověk má právo volby. Rozhodujeme o věcech méně důležitých (co budeme snídat, co si oblékneme), ale také závažnějších. Za to nejdůležitější rozhodnutí v životě považujeme volbu pro nebo proti Ježíš, tzn. komu budu věřit, pro koho budu žít?“ řekla Proglasu Daniela Niemczyková ze Slezské církve evangelické a vysvětlila, že za tímto tématem stojí příběh malého chlapce, jehož rodina se před volbami dohadovala o politice. „Členové rodiny si vyměňovali argumenty, koho a proč volit nebo nevolit. A ten malý chlapec utnul debatu svým jasným výrokem: Já bych volil Ježíše! Když jsem se toto zpětně dozvěděla, říkala jsem si, kéž bychom všichni volili Ježíše, a kéž by všechny děti, které vychováváme, volili Ježíše, jeho hodnoty, rady i styl života,“ podotkla Niemczyková.

Organizátoři konference připravují program, který si klade za cíl povzbudit a motivovat ke službě těm nejmenším. Jeho součástí jsou přednášky, semináře, sdílení zkušeností i svědectví a modlitby. Konkrétnější informace můžete najít na stránkách vyslechnout zde:

 

Pro ty, kteří by se nemohli 28. ledna dostavit fyzicky do budovy Farního sboru SCEAV v Komorní Lhotce, chystají organizátoři také online záznam. Zájemci o konferenci, která bude převážně v polštině s podklady v češtině, se mohou přihlásit do neděle 22. ledna. Další informac nabízí i Křesťanská misijní společnost.