Italská justice vydala zatykač na muže spojeného s pochybnými vatikánskými investicemi

Italská justice vydala zatykač na muže spojeného s pochybnými vatikánskými investicemi
13. dubna 2021 Události Autor: Dominik Číž

Italská justice vydala zatykač na manažera Gianluigiho Torziho spojeného s pochybnými vatikánskými investicemi v Londýně. Jak včera oznámil římský státní zástupce, Torzi a další tři lidé jsou obviněni z podvodu. Manažer je také podezřelý z praní špinavých peněz.

Policie Torziho zadržela v červnu minulého roku kvůli podezření ze zpronevěry při nákupu a následném prodeji budovy v Londýně z peněz vatikánského státního sekretariátu. O deset dnů později byl propuštěn na kauci.

Vyšetřovatelé nyní kromě něj obvinili také účetní Gianlucu Capizziho, Alfreda Camalu a Mattea Del Setteho, které vyšetřují kvůli obviněním spojeným s vystavováním faktur na neexistující transakce. Výsledky práce koordinované římským státním zástupcem Rodolfem Sabellim podle listu Corriere della Sera přinesly nové informace ohledně prodeje budovy na londýnském náměstí Sloane, při kterém si muži nezákonně přišli na 15 milionů euro.

Část obvinění podle listu také souvisí s podvodným bankrotem skupiny Tag Comunicazioni. Podle soudce je proto přijetí opatření požadovaných státním zástupcem nezbytné: obviněný by se podle něj i v domácím vězení mohl dopustit dalších podobných činů a postupovat podle stejných "dříve osvědčených schémat". Torzi se podle zpráv italských médií nyní nachází v Londýně.

Zdroj: kathpress, Corriere della Sera

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony