Íránští křesťané darují krev na pomoc obětem zemětřesení

Íránští křesťané darují krev na pomoc obětem zemětřesení.
14. listopadu 2017 Události

Křesťanské komunity zastoupené v Íránu shromažďují pomoc pro lidi zasažené nedělním zemětřesením, které částečně postihlo i oblast Iráku a jde o nejtragičtější přírodní pohromu od roku 2003. Podle posledních údajů zemřelo 530 lidí, přes 8000 utrpělo zranění.

Ředitel Papežských misijních děl v Íránu Hormoz Aslani ve vyjádření agentuře Fides napsal, že některé křesťanské komunity „se podílejí na mobilizaci na pomoc iránským bratrům a sestrám postiženým zemětřesením minulou neděli,” a pokračoval, že „mnoho z nich chodí darovat krev a všichni se modlí za oběti a jejich rodiny, za zraněné a za ty, kteří ztratili vše.”

Zprávu s vyjádřením lítosti a solidarity zaslal oběma zemím i papež František. Napsal, že je hluboce zarmoucen a že, „ujišťuje všechny postižené touto tragédií o své modlitební solidaritě.”  Dodal také, že všechny zemřelé poroučí do Božích rukou.

Vláda v zemi včera vyhlásila třídenní smutek a nejvíce postiženou oblast Kermánšáh dnes také navštívil íránský prezident Hasan Rúhání. Upozornil na poničené budovy, které vznikly v rámci státní výstavby, zatímco domy soukromníků zemětřesení vydržely. Dodal, že pokud budou dopadeni viníci, budou řádně potrestáni.

Záchranné akce stále pokračují. Poničeno je sedm větších měst a asi dva tisíce vesnic. Podle odhadů jedné humanitární agentury potřebuje pomoc nejméně 70 tisíc lidí. OSN také ohlásila, že je připravena začít pomáhat, bude-li o to požádána.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony