Imámové na návštěvě Vatikánu odsoudili násilí ve Francii

9. ledna 2015 Události Autor: Mariana Ambrožová

Obyvatelé Francie včera prožili státní smutek, který vyhlásil prezident Francois Holland v reakci na středeční útok ozbrojenců na redakci satirického týdeníku Charlie Hobdo, při kterém zahynulo 12 lidí. Útok na redakci odsoudila řada osobnosti společenského, politického i náboženského života, včetně čtyř francouzských imámů, členů katolicko-muslimské delegace, která tento týden navštívila Vatikán.

Ve svém prohlášení vydaném na závěr svého třídenního jednání ve Věčném městě muslimsko-katolická delegace vyzvala všechny věřící k boji proti nenávisti a všem formám násilí, které „ničí život, porušují důstojnost lidské osoby a narušují mírové soužití mezi národy.“ S muslimsko-katolickou delegací se setkal také papež František, který připomněl, že lidský život a důstojnost je třeba hájit se vší rozhodností.

Za oběti útoku se modlila také křesťanská komunita v Pákistánu, která vyjádřila svou solidaritu s pozůstalými rodinami a zdůraznila naléhavou potřebu budování společnosti založené na dialogu, míru a harmonii. Informoval o tom předseda komise pro spravedlnost a mír pákistánské biskupské konference Shane Cecil Chaudhry s tím, že muslimská komunita v Pákistánu se už v minulosti opakovaně distancovala od násilí páchaného ve jménu islámu. Jak dále pater Chaudry pro agenturu Fides uvedl, Pákistán je stále v šoku z teroristického útoku v Péšávaru, kde před měsícem zemřelo 140 lidí, většinou dětí. Tamní vláda po události zahájila kampaň proti terorismu a extremismu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony