I pivo je znamením velikonoční radosti, řekl dnes biskup Holub papeži

I pivo je znamením velikonoční radosti, řekl dnes biskup Holub papeži
20. dubna 2022 Události Autor: Anežka Hlávková

Při generální audienci ve Vatikánu dnes dopoledne plzeňský biskup Tomáš Holub a bývalý vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka předali papeži Františkovi velikonoční várku piva.

Biskup Tomáš Holub označil dnešní setkání s papežem za velikonoční. „To znamená setkání, kdy jsme se radovali, že i v této velmi těžké době je Kristus silnější než všechno to zlo, které vidíme kolem sebe. A já jsem se snažil papeži říci, že věříme, že i to pivo je znamením této radosti, která je silnější,“ řekl Holub s tím, že papež přímo oslovil jej i sládky. „Mluvil jsem s ním, když jsem ho zdravil jako biskup a potom, když jsme byli společně s pány z Prazdroje. A musím říci, že se hovor točil hlavně kolem piva, které on ocenil a říkal, že má také hezké lahvičky,“ dodal biskup.

Počet lahví každoročně odpovídá letopočtu. Papež proto letos darem dostal 2022 půllitrů. „Už za prvního plzeňského biskupa Františka Radkovského vznikla tato tradice. Jsme moc rádi, že jsme na ni mohli i letos navázat, protože kvůli covidu a opatřením nemohl tento náklad odjet poslední dva roky. Jsme tedy rádi, že letos to opět vyšlo,“ přiblížil Proglasu mluvčí plzeňského biskupství Pavel Říha.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony