Humanitární pracovníci na palubě havarovaného letadla

Na palubě havarovaného letadla v Etipopii zemřel
11. března 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Mezi oběťmi včerejšího leteckého neštěstí v Etiopii jsou čtyři občané Slovenska. Jednou z nich je i projektová vedoucí charitní organizace Dobrá novina a dlouholetá členka Hnutí křesťanských společenství dětí eRko Danica Olexová.

V Keni měla strávit několik týdnů monitorováním projektů charity a natáčením filmových materiálů k 25. ročníku Dobré noviny. Pozůstalým kondoloval slovenský prezident Andrej Kiska, k modlitbě pozval arcibiskup Stanislav Zvolenský i čeští pracovníci Papežských misijních děl. Žádný Čech mezi 157 oběťmi podle mluvčího tuzemského ministerstva zahraničí nebyl.

Stroj Ethiopian Airlines se zřítil krátce po startu, hlásil potíže a žádal o povolení k návratu. Letadlo mířilo do Nairobi, kde dnes začíná velká konference OSN o životním prostředí. Mezi cestujícími ze 33 zemí světa proto bylo i několik delegátů této konference, jeden ze zakladatelů italské humanitární organizace CISP Paolo Dieci a několik dalších humanitárních pracovníků. Při havárii zahynuli také manželka, dcera a syn poslance vládní Slovenské národní strany Antona Hrnka.

Příčina havárie zatím není známá. Etiopský premiér Abiy Ahmed nařídil důkladné vyšetření neštěstí a přislíbil pomoc rodinám obětí.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony