Hudební skupina Paprsky mění jméno

Hudební skupina Paprsky mění jméno
30. listopadu 2015 Události Autor: Lucie Švestková

Good Work je nové jméno křesťanské hudební skupiny, která uplynulých téměř 20 let působila pod názvem Paprsky. Podle vedoucího a zakladatele kapely Jiřího Jakubíka tento krok souvisí s postupnou proměnou hudebního stylu a repertoáru tělesa a vyjadřuje transformaci z klasické scholy v kapelu, která chce vlastní tvorbou s duchovně zaměřenými texty oslovit i nevěřící publikum.

„Zpíváme o Pánu bohu, ale snažíme se to textově dělat tak, abychom hned na první poslech neodradili třeba nevěřící lidi. Zpíváme o dobru, pozitivních hodnotách, ale není to prvoplánové. Lidé tam neuslyší například oslovování „můj Bože, můj Králi“,“ vysvětlil Proglasu Jiří Jakubík. Křesťanská hudba je v česku podle něj spíše neznámá. "Posluchači, kteří mají mezi oblíbenými třeba irskou skupinu U2, často ani netuší, že se jedná o kapelu s duchovními texty a myšlenkami,“ dodává vedoucí skupiny.

Název Paprsky podle něj vystihuje spíše scholovou podobu kapely. „Nakonec jsme došli ke slovnímu spojení  Good Work. Líbí se mi taková úzká podobnost s good - dobrý a God - Bůh, kdy je rozdíl jen v jednom „O“. Člověk už si potom může říct, jestli je to „dobrá práce“ nebo „Boží práce“,“ doplnil Jakubík.