Halíkova publikace byla v USA na navržena na filozofickou knihu roku

Halíkova publikace byla v USA na navržena na filozofickou knihu roku
24. dubna 2017 Události Autor: Filip Breindl

Mezi finalisty americké ceny pro knihu roku je v oboru filozofie také publikace českého kněze a teologa Tomáše Halíka Chci, abys byl. O vítězi rozhodne porota složená ze čtenářů, knihovníků a knihkupců, výsledky budou oznámeny v červnu, uvedla Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.

Soutěž (Foreword INDIES Book of the Year Awards) podle ní upozorňuje na výjimečná díla nezávislých vydavatelů a jejich autory. Společně s Halíkovou knihou je v oboru filozofie nominováno dalších pět děl, která se věnují například Kantově filozofii či etickému pragmatismu. Anglický překlad titul Chci, abys byl vyšel v nakladatelství University of Notre Dame Press v roce 2016 po názvem I want you to be. Profesor Halík v ní nabízí nový úhel pohledu na lásku člověka k Bohu, k sobě samému i k bližním včetně nepřátel. Jeho knihy byly přeloženy do 18 jazyků a v zahraničí získaly řadu ocenění – sbírka esejů Vzdáleným nablízku byla vyhlášena nejlepší evropskou teologickou publikací za roky 2009 a 10.

zdroj: ČTK

 

NyníKřesťanské písně
Píseň: Sancta Dei Genitrix (2009); Interpret: Royal Philharmonic Orchestra, Philharmonic Academy of Rome, Benedict XVI; Album: Benedict XVI: Alma mater
21:30Čtení na pokračování
22:00Z regionálních studií
22:30Noční cukrárna
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony