Gerard Butler: Konkrétní pomoc dětem mě hřála u srdce

Gerard Butler: Konkrétní pomoc dětem mě hřála u srdce
26. června 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Charitativní organizace Mary 's Meals, která se stará o to, aby děti z nejchudších zemí světa dostávali denní stravu v místě vzdělání, se spojila s hollywoodským hercem Gerardem Butlerem a společně natočili film Láska nezná hranic. Snímek dokumentuje cestu, kterou herec, známý například z filmu P.S. Miluji Tě, podnikl, aby se dozvěděl, jaké ovoce přináší práce organizace v Libérii a Haiti.

„Tato zkušenost mě zasáhla z tolika různých úhlů - emocionálně, duchovně i fyzicky. Natáčím filmy o hrdinech, ale prostředky, které mají k dispozici jsou často nadstandardní ... a pak jdete do Libérie a na Haiti a pochopíte, že hrdiny jsou učitelé ve školách, a hrdiny jsou také všechny ty děti, které sem každý den přicházejí s prázdnými žaludky, aby získali vzdělání,“ svěřuje se ve filmu Butler. Film ukazuje, jak se herec stává součástí komunitního života. Vyučuje na hodině matematiky, tančí s dětmi, připravuje jídlo, nosí vodu z místní studny a pomáhá při divadelním představení dětí o Ježíšově narození v Betlémě. Pětatřicetiminutový dokument s českými titulky je od včerejška možné shlédnout na webových stránkách www.marysmeals.cz.

 
Organizace vznikla v roce 2002 poté, co Magnuse MacFarlane-Barrowa hluboko zasáhly slova 14-letého Edwarda z Malawi, které navštívil v době hladomoru. Na otázku, jaké jsou jeho životní sny, odpověděl: "Chtěl bych mít dostatek jídla a jednoho dne moci chodit do školy." Díky množství místních dobrovolníků v 19 zemích pomoci dnes Mary 's Meals sytí již více než 1,6 milionu dětí.

Přestože kvůli pandemii Covid-19 jsou školy zavřené, práce organizace se, dle jejího vedení, nezastavila. Prostřednictvím distribuce potravinových balíků a základních hygienických potřeb v komunitách se dokáže Mary 's Meals dostat téměř ke každému dítěti ze stravovacích programů. Rodičům umožňuje vařit každodenní jídlo pro děti přímo doma - v jejich dočasném místě vzdělávání.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony