Františkánské ocenění pro Merkelovou, pouť médií a další sobotní události

Františkánské ocenění pro Merkelovou, pouť médií a další sobotní události
12. května 2018 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr z událostí očekávaných v sobotu 12. května 2018.

Františkánský řád odevzdá v Assisi německé kancléřce Angele Merkelové

Lampu pokoje, ocenění za úsilí o smír a mírové spolužití v Německu i Evropě.

První parlamentní volby od porážky teroristické organizace Islámský stát se konají v Iráku.

Na Velehradě se koná pouť médií v rukou křesťanů. Na setkání se těší pracovníci Proglasu, televize Noe, Katolického týdeníku a dalších sdělovacích prostředků. Mši svatou bude od 11 hodin sloužit pomocný biskup olomoucké arcidiecéze Josef Nuzík, vysíláme přímý přenos.

 Česká velvyslankyně v Nizozemsku Jana Reinišová [rajnišová] se na rok ujme předsednictví ve výkonné radě Organizace pro zákaz chemických zbraní.

Problematiku obnovy mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze připomene v hlavním městě pouť po chrámech zasvěcených Matce Boží a odpolední setkání se sochařem Petrem Váňou, tvůrcem repliky sloupu. Podrobnosti uslyšíte v pozvánkách studia Kristián po 9. hodině.

Pietní akt u hrobu Bedřicha Smetany na vyšehradském Slavíně a úvodní koncert v Obecním domě, na kterém zazní Smetanova Má vlast v podání České filharmonie, zahájí 73. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

V kostele svatého Vavřince v Chodově na Sokolovsku uloží do krypty ostatky rodu Plankenheimů, které v uplynulé době zkoumali odborníci.

Bezplatně přístupné budou některé objekty Pražského hradu v souvislosti se symbolickým zahájením letní turistické sezóny.

Součástí přípravy na podzimní synodu o mladých lidech, víře a rozlišování povolání je dnešní Festival oblátských povolání v západočeských Plasích. Odpoledne se spojíme s pořadateli.

Na spravedlivý obchod s pěstiteli v chudých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky upozorní na desítkách míst republiky takzvaná Férová snídaně. Piknik s tímto názvem pořádá také havlíčkobrodská oblastní charita v parku u nemocnice v Humpolci.

Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě se koná v Památníku Slivice na Příbramsku.

Na Křížovém vrchu u Frýdlantu na Liberecku slavnostně otevřou opravenou křížovou cestu. Mši bude sloužit litoměřický biskup Jan Baxant.

V obci Hlinka na Bruntálsku slavnostně ukotví věž kostela svatého Valentina.

Od večerních hodin bude v obou směrech uzavřena dálnice D1 mezi Křelovicemi a Humpolcem kvůli bourání dvou nadjezdů.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie C dur opus 11 (1790) - Adagio maestoso.Vivace assai; Autor: Vranický Pavel; Dirigent: Gregor Bohumil; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět