Františkánská lesní stezka

Františkánská lesní stezka
2. září 2019 Události, Studio Vojtěch Autor: Martin Weisbauer

Místní bratrské společenství Sekulárního řádu sv. Františka v Hradci Králové uspořádalo v sobotu 31. 8. 2019 již třetí ročník Františkánské lesní stezky ke Dni modliteb za péči o stvoření. Tento den vyhlásil papež František před pěti lety a ustanovil ho na 1. zářijový den.

Stezku zahájila mše svatá v kostele sv. Jiří v Býšti u Hradce Králové s požehnáním poutníkům. Více než 30 poutníků se pak vydalo na pochod o délce 8,5 km hradeckými lesy do kostela sv. Antonína na Novém Hradci Králové, kde bylo závěrečné požehnání a agapé na místní faře. Na trase bylo celkem 17 zastavení, na kterých se účastníci seznámili s hlavními myšlenkami encykliky „Laudato si“ papeže Františka, připomněli si postoj sv. Františka z Assisi k přírodě a stvoření a vyslechli si i myšlenky některých významných osobností týkající se vztahu ekologie a teologie.

Svou zkušenost z akce nám sdělila jedna z účastnic Helena Ryklová:

„Byla jsem velmi mile překvapená, jaké to bylo krásné. Encykliku Svatého Otce Františka znám a jsem s ní naprosto ztotožněná. Byla bych šťastná, kdy se jí co nejvíce lidí řídilo, abychom tu přírodu zachovali, abychom se chovali ekologicky a abychom ji, zejména pro naše budoucí generace, zachovali v takovém stavu, aby to bylo schopné k žití. Žijeme si teď velice dobře a vůbec si toho nevážíme. Proto je potřeba, abychom si toto všichni velmi uvědomovali. Měli jsme krásné počasí, příroda byla nádherná, vždy byla zastávka, kdy jsme četli úryvek z encykliky Laudato si a všichni jsme, myslím, byli velice spokojeni.“DSC05694DSC05697DSC05769DSC05787DSC05827DSC05855

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony