Františkáni v Liberci dali k dispozici faru pro volební místnosti

Františkáni v Liberci dali k dispozici faru pro volební místnosti
4. října 2018 Události Autor: Filip Breindl

V Česku se připravují hlasovací místnosti pro komunální volby, které proběhnou zítra a v sobotu. Zároveň se ve třetině obvodů konají senátní volby. Poprvé voliči zamíří také na faru kostela v Liberci-Ruprechticích, kde proběhne hlasování v místním referendu, které se týká například regulace hazardu nebo bezplatné městské dopravy pro děti a seniory.

Podle zákona toto hlasování nesmí probíhat v jedné místnosti s dalšími volbami a v okrsku je kvůli rekonstrukci uzavřena základní škola. "Magistrát nás požádal, zda by mohl tři místnosti využít. Řekli jsme si, proč ne, klidně posloužíme veřejnosti," uvedla Irena Březinová z místní farnosti, která je také členkou jedné z okrskových komisí. Na běžné dění v kostele by nemělo mít hlasování takřka žádný vliv. "Míváme tam v pátek náboženství pro děti, výjimečně ho dáme do jiných prostor," řekl administrátor farnosti, františkán Jeroným Jurka.

"Jsou to nádherné prostory. Je to zvláštní tím, že jedna kolegyně bude sedět v kuchyni, jedna v herně, jak se tomu říká, jedna v zasedačce," popsala zapisovatelka jedné z okrskových komisí Jana Reltonová. Dodala, že podmínky pro voliče budou stejné jako v jiných místnostech. Přímo v kostele, konkrétně v modlitebně sboru Církve bratrské, se bude volit ve Vsetíně.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony