Františkáni v Liberci dali k dispozici faru pro volební místnosti

Františkáni v Liberci dali k dispozici faru pro volební místnosti
4. října 2018 Události Autor: Filip Breindl

V Česku se připravují hlasovací místnosti pro komunální volby, které proběhnou zítra a v sobotu. Zároveň se ve třetině obvodů konají senátní volby. Poprvé voliči zamíří také na faru kostela v Liberci-Ruprechticích, kde proběhne hlasování v místním referendu, které se týká například regulace hazardu nebo bezplatné městské dopravy pro děti a seniory.

Podle zákona toto hlasování nesmí probíhat v jedné místnosti s dalšími volbami a v okrsku je kvůli rekonstrukci uzavřena základní škola. "Magistrát nás požádal, zda by mohl tři místnosti využít. Řekli jsme si, proč ne, klidně posloužíme veřejnosti," uvedla Irena Březinová z místní farnosti, která je také členkou jedné z okrskových komisí. Na běžné dění v kostele by nemělo mít hlasování takřka žádný vliv. "Míváme tam v pátek náboženství pro děti, výjimečně ho dáme do jiných prostor," řekl administrátor farnosti, františkán Jeroným Jurka.

"Jsou to nádherné prostory. Je to zvláštní tím, že jedna kolegyně bude sedět v kuchyni, jedna v herně, jak se tomu říká, jedna v zasedačce," popsala zapisovatelka jedné z okrskových komisí Jana Reltonová. Dodala, že podmínky pro voliče budou stejné jako v jiných místnostech. Přímo v kostele, konkrétně v modlitebně sboru Církve bratrské, se bude volit ve Vsetíně.

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Confitebor; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony