Francouzský kardinál cestou do Ria utrpěl infarkt, je v nemocnici

25. července 2013 Události Autor: Filip Breindl

Infarkt utrpěl při cestě na Světové setkání mládeže do brazilského Ria de Janeira francouzský primas, kardinál Phillipe Barbarin. V současnosti je v nemocnici na Martiniku, oznámila dnes lyonská arcidiecéze na svých webových stránkách. (foto: La Croix)

Ke srdeční příhodě došlo v Cayenne na Francouzské Guyaně, díky včasnému zásahu lékařů je stav 62letého kardinála stabilizován, uvedlo lyonské arcibiskupství. "Svěřuji se vašim modlitbám a modlím se za mladé lidi, kteří prožijí velké dobrodružství na Světovém setkání mládeže v Riu kolem papeže Františka. Bohužel nebudu moci být s nimi, ale mé modlitby je budou provázet," vzkázal kardinál Barbarin telefonicky z Karibiku.

Z Francie se do Ria vypravilo asi šest tisíc poutníků, několik stovek prožilo přípravný program v Cayenne, hlavním městě francouzské državy na jihoamerickém kontinentu. Jedna dívka z poutnické skupinky tam přišla o život při autonehodě, další účastníci přípravného programu svůj pobyt neplánovaně prodloužili kvůli technickým problémům letadel, které je mělo přepravit do sousední Brazílie. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony